WCAG

Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o. Logo NOSiR Namysłów

sport - rekreacja - wypoczynek

UWAGA: Kryta Pływalnia "Delfin" dnia 13 września 2019 r. została wyłączona z użytkowania do odwołania.

Wizyta Andrzeja Suprona w Namysłowie

12 lipca gościł w Namysłowie Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego, przed laty wybitny zapaśnik stylu klasycznego (wagi lekkiej, półśredniej i średniej), mistrz świata i Europy, wicemistrz olimpijski z Moskwy (1980).

Program pobytu legendy polskich zapasów obejmował m.in. spotkanie z mieszkańcami, władzami samorządowymi gminy Namysłów oraz przedstawicielami lokalnego środowiska sportowego.

Wizyta obfitowała w rozmowy o namysłowskim sporcie, reminiscencje mistrza z jego bogatej kariery zawodniczej oraz wspomnienia o Irenie Szewińskiej, wybitnej lekkoatletce i Honorowej Obywatelce Namysłowa, którą pożegnaliśmy na warszawskich Powązkach 5 lipca br., a której wielkim pragnieniem było powstanie w naszym mieście kompleksu sportowo-rekreacyjnego nazwanego jej imieniem.

Andrzej Supron potwierdził, że Polski Związek Zapaśniczy wspiera starania Namysłowa, dotyczące wybudowania w mieście wielofunkcyjnej hali sportowej. – Daliśmy temu wyraz m.in. w naszej opinii, skierowanej do Ministra Sportu i Turystyki. Cały czas czekamy, aż to zadanie znajdzie się w Programie inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu – mówił trzynastokrotny mistrz Polski w zapasach. – Wobec Pierwszej Damy Polskiego Sportu zaciągnęliśmy, jeszcze za Jej życia, dług wdzięczności. Zobowiązanie to pragniemy spłacić – dodał burmistrz Julian Kruszyński.

W spotkaniu z mistrzem wzięli również udział: Sylwester Zabielny – przewodniczący Rady Miejskiej w Namysłowie, Krzysztof Jankowiak – komendant Straży Miejskiej w Namysłowie, będący jednocześnie prezesem Stowarzyszenia Sportu i Japońskich Sztuk Walki „Bushi”, Janusz Klimaszewski i Franciszek Kuterba z Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także: Tomasz Kozan – prezes NKS „Start” Namysłów, Edyta Marcinkiewicz – sekretarz LKS „Orzeł” Namysłów oraz Alicja Kowalik – właścicielka klubu sportowo-rekreacyjnego Activsport w Namysłowie (fot. G. Kardaś i NOSiR).

Ikonka kalendarza

Partnerzy i sponsorzy:

×

Wyszukaj w serwisie